Małe mieszkanie- jak w fajny sposób je urządzić?

Małe mieszkania są najczęściej zajmowane przez młode kreatywne osoby, jednak nie każdy z nich wie, w jaki sposób je umeblować. Jakich kolorów użyć, by ożywić mieszkanie lub optycznie je powiększyć.
Kawalerki, bo o nich będzie mowa, mają ten minus, że jedno pomieszczenie musi pełnić funkcje dwóch czasem i trzech pomieszczeń. Mając do dyspozycji 30 m2 musimy zaaranżować sypialnie, jadalnie, kuchnie i niekiedy pokój dzienny. Dobrze jest podzielić przestrzeń na strefy. Ciekawym pomysłem jest odgrodzenie przestrzeni służącej do spania i odpoczynku, od tej gdzie spędzamy większość czasu w ciągu dnia. Czasami wystarczy nawet niewielka ścianka, która sprawi, że przestrzeń ta wyglądać będzie jak oddzielne pomieszczenie. Jeżeli do tego wykorzystamy pionowe i szerokie pasy np na zasłonkach optycznie powiększymy nasze mieszkanie.

Ciekawym rozwiązaniem jest użycie łóżka piętrowego. Na górze mamy wygodne łózko dla nawet dwóch osób, a dół może być zaaranżowany np na część wypoczynkową. Dodając jakąś sofę, stolik kawowy czy telewizor i mamy dodatkowe miejsce, gdzie możemy odpocząć do pracy.

W małych kuchniach idealnie sprawdzą się szafki pod sam sufit. W ten sposób wykorzystamy do maksimum przestrzeń i zyskamy dodatkowe miejsce do przechowywania rzeczy, których nie używamy na co dzień. Dopełnieniem naszej aranżacji będzie mały stolik w podobnej kolorystyce jak szafki. Postawiony w rogu lub pod oknem, nie zajmie dużo miejsca, a my zyskamy kąt do zjedzenia śniadania.

Ciekawym i dość rzadko spotykanym rozwiązaniem są regały z blatami po oby stronach. Dzięki takiemu rozwiązaniu zyskamy dwa razy większą przestrzeń użytkową. Z jednej strony możemy postawić laptop i wygodnie pracować, a z drugiej na mały telewizor. Na górze przestrzeń na książki czy nasze bibeloty, do której mamy swobodny dostęp z obu stron.

Przechowywanie to kluczowa kwestia każdego mieszkania, bez względu na metraż. Urządzając mieszkanie musimy tak planować rozkład mebli, by wygospodarować jak najwięcej miejsca na różnego rodzaju szafy i szafki. Podobne rozwiązanie sprawdzi się w sypialni czy kuchni.

Małe łazienki nie stanowią większego problemu. Można przestrzeń nad pralką i drzwiami wykorzystać np na wielką szafę, sięgającą aż do sufit. Znajdziemy miejsce na pościel czy ręczniki. Taka szafa może również pełnić funkcję garderoby, gdzie schowamy buty czy torebki. Część z nich może być otwarta, co nada pomieszczeniu nieco lekkości.

By zyskać trochę dodatkowej przestrzeni w małych mieszkaniach czy kawalerkach można pokusić się o narożną kuchnię. Pomieści ona wszystko co powinna, nie zajmie dużo miejsca. Do tego okrągły, bądź kwadratowy stolik z dekoracją na blacie sprawi, że poczujemy się jak z typowej kuchni.

lovingit.pl

2018-04-05T11:15:28+00:00 kwiecień 5th, 2018|mieszkania|0 Comments

Leave A Comment